Aktuality
Aktuality
Ke stažení
Stáhněte si tento dokument:
EUROPEUM - Výzkumná stáž v Bruselu

EUROPEUM nabízí krátkodobou výzkumnou stáž v jejich Bruselské kanceláři, kterou vypisují v rámci projektu "Plnohodnotné členství v EU jako strategický zájem České republiky", finančně podpořeného Ministerstvem zahraničí ČR. Stáž je určena pro české výzkumníky z akademické, státní i nestátní sféry a je dotována částkou 25 000 Kč. V případě zájmu pošlete CV a návrh výzkumného projektu na brussels@europeum.org, přihlašování je možné do 23. března 2018.

 


Pavla Koterová

Konzultační hodiny Dr. Petra Bednaříka

Ve čtvrtek 22.3. budou konzultační hodiny probíhat od 11:30 - 13:00.


Gabriela Skalická

Konzultační hodiny - doc.Láb

V úterý 20.3. ruší doc.Láb své konzultační hodiny z důvodu čerpání dovolené.


Pavla Koterová

Nabídka LŠ EJI pro studenty žurnalistiky

Mezinárodní letní škola EJI (European Journalism Institute) se bude konat 15. - 21. července 2018 v Praze. Máme k dispozici 2 místa (jedno zcela hrazené a jedno s účastnickým poplatkem 2000 Kč).   Více informací je možno najít zde (druhá nabídka shora): https://fsv.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/mobilita/letni-skoly   Případně přímo na webu LŠ EJI: https://tfas.org/programs/european-journalism-institute/   Deadline podávání přihlášek na FSV je pátek 13. dubna.


Pavla Koterová

EUROCENTRUM - Pozvánka na seminář

Seminář Eurocentra Praha s názvem "Jak by měla vypadat společná evropská obranná politika?"proběhne 22. března 2018 od 17.00 hodin v Evropském domě, Jungmannova 24, Praha 1. Úvodní příspěvky pronesou a Vaše dotazy zodpoví Miroslav Žižka, bývalý vojenský představitel ČR při NATO a EU, Miloš Balabán, vedoucí Střediska bezpečnostní politiky, FSV UK.


Přílohy:

Seminar_Eurocentrum.pdf

Pavla Koterová

Rádio Svobodná Evropa pořádá besedu s mladými žurnalisty

Jakým výzvám čelí nezávislá žurnatlistika v Evropě? | Dokument a diskuse

 

Kdy: 22.03.2018 - 17:30 - 19:00

 

Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana 

 

Vstup: Volný


Pavla Koterová

Nabídka startovacích bytů pro mladé vědce

Nabídku k přidělování startovacích bytů na Univerzitě Karlově, určenou pro mladé akademické a vědecké pracovníky najdete zde:  - https://fsv.cuni.cz/aktuality/startovaci-byty-uk-pro-mlade-vedce.


Pavla Koterová

Rozpravy o českých médiích: Jak se stát spisovatelem/spisovatelkou

Další Rozpravy o českých médiích, které se budou věnovat spisovatelské tvorbě, se konají ve čtvrtek 22. března 2018 od 17:30 v místnosti 215 (budova Hollar). Diskutovat se bude například o tom, jak těžké je prosadit se na českém knižním trhu, jak vypadá spolupráce s nakladatelstvími a také zda se spisovatel/ka může vlastní tvorbou uživit. Pozvání přijali naši úspěšní absolventi, kterým se podařilo v literární praxi prosadit: Vratislav Maňák, spisovatel a novinář (web ČT24), Štěpán Kučera, spisovatel a redaktor (Salon Práva), a Lukáš Růžička, PR a komiksový redaktor (nakladatelství Paseka). Moderátorkou je tentokrát Jana Čeňková z Katedry žurnalistiky IKSŽ. V události na Facebooku můžete sledovat aktuální informace o hostech, tématu a plánovaném streamování. Rozpravy pořádá IKSŽ, mediálními partnery jsou PRESSpektivy a Evropská observatoř žurnalistiky.   


Přílohy:

Rozpravy_22.3..jpg

Pavla Koterová

Pozvánka na setkání s hosty Rozhlasových Tvůrčích dílen

Prvním hostem Rozhlasových tvůrčích dílen bude už tento pátek 16.3. od 10:00 hod. Marie Svatošová - lékařka, publicistka a spisovatelka, zakladatelka českého hospicového hnutí.     V úterý 20. 3. od 11:00 bude hostem studentů Rozhlasových Tvůrčích dílen v RTL studiu v Celetné ulici filmový dokumentarista a novinář Jan Gebert. Uvede svůj dokument z díllny HBO "Až přijde válka", který v únoru představil  v rámci filmového festivalu Berlinále. Snímek přibližuje budováni domobrany na Slovensku vyprávěním příbehu jednoho z mladých branců.      V pátek 23. 3. od 10:00 budou studenti diskutovat s Alexejem Kelinem - členem Rady vlády pro národnostní menšiny. Jeho matka byla Češka a otec donský kozák. Kelin je spoluatorem "Dějin Ruska" - monografie, která vznikla pod kolektivním vedením prof. Alexeje Zubova. Předmetem rozhovoru bude reflexe osmičkových roků 1918, 1948, 1968 a roku 1989.    


Pavla Koterová

Ocenění Zlatý kurz za ZS 2017/2018

Ocenění Zlatý kurz za IKSŽ tentokrát získali Václav Moravec, Ondřej Obluk a Ladislav Báča - GRATULUJEME.

https://fsv.cuni.cz/aktuality/oceneni-zlaty-kurz-za-zs-20172018


Pavla Koterová

POZVÁNKA NA SEMINÁŘ

Seminář Český parlamentarismus - teorie a praxe, připravuje Kancelář Poslanecké sněmovny pro studenty žurnalistiky a dalších mediálních oborů. Seminář se koná 4. dubna od 9:00.

Pozvánka viz.příloha.


Přílohy:

parlamentarismus.pdf

Pavla Koterová

Konzultační hodiny - dr. Tejkalová

Dr. Tejkalová ruší své konzultační hodiny ve dnech 13.3. a 20.3. 2018. Konzultace je možná po e-mailu.


Pavla Koterová

Vyhlášení 3. kola soutěže Univerzity Karlovy Primus

Cílem soutěže je přilákat a podpořit mladé vědecké pracovníky se zahraničními zkušenostmi při zakládání nových vědeckých skupin. Jedním z dlouhodobých cílů soutěže je zvýšit úspěšnost univerzity při získávání mezinárodních grantů (do ukončení projektu se předpokládá podání žádosti o ERC grant či o jiný významný zahraniční projekt).    Podrobnosti viz.příloha.


Přílohy:

PRIMUS_2019.docx

Pavla Koterová

Podpora internacionalizace na Univerzitě Karlově

Podpora internacionalizace na Univerzitě Karlově, v rámci níž je možné žádat o: - podporu organizace letních škol uskutečňovanými fakultami, dalšími součástmi či studentskými spolky, - podporu zahraniční mobility studentů ve smyslu krátkodobých pobytů (letní školy, studentské konference a jednání, které se vztahují k internacionalizaci aktivit školy). Žádosti v akademickém roce 2017-2018 bude možné podávat od 1. 3. – 31. 3. 2018. Žádosti zasílejte na adresu internacionalizace@cuni.cz do 31. 3. 2018. Podepsané žádosti je možné poslat buď naskenované nebo doručit přímo na rektorát do Odboru zahraničních vztahů. Opatření rektora č. 8/2018 a společně s formuláři naleznete v přílohách.


Přílohy:

OR8internacionalizace.pdf
Popis_projektu.docx
zadost.docx
priloha.doc

Pavla Koterová

Vyhlášení nového kola soutěže Grantové agentury ČR

Podrobnosti v příloze.


Přílohy:

vyhlaseni_GACR2019.docx

Pavla Koterová

Děkanka FSV - informace o umístění v QS rankingu

Jsem nesmírně ráda, že se mediální a komunikační studia na UK udržela v první světové dvoustovce, kde naše univerzita figuruje v tomto oboru jako jediná škola nejen v Česku, ale i v našem CEE regionu. Jedna věc je se v žebříčku objevit, jak se nám poprvé povedlo loni, druhá věc je pozici obhájit 👏. Velmi děkuji všem kolegyním a kolegům! A gratuluji dalším oborům pěstovaným na naší fakultě, které též patří v QS World University Rankingu by Subject mezi 200 nejlepších na světě. Je to skvělá vizitka našeho pracoviště, děkuji!!! 🙌

https://www.cuni.cz/UK-8867.html


Pavla Koterová

Chlumecká literární cena Jaroslava Golla na r.2018 pro studenty vysokých škol

Pozvánka a přihláška - viz.příloha.


Přílohy:

CHLCJG2018.docx
J.Goll_prihl.doc

Pavla Koterová

MZV ČR nabízí stáž pro studenty

Ministerstvo zahraničních věcí nabízí dvojměsíční stáže v odboru vzdělávání a Diplomatické akademie (DA) v období 2.5.-21.12.2018. Nabídka je určena VŠ studentům se zájmem o zahraniční politiku a mezinárodní vztahy.

Podrobnosti v příloze.


Přílohy:

MVCR_STAZ.docx

Pavla Koterová

Media and Technology: Innovative Journalism in a Contested Political Space

Call for Conference Papers Media and Technology: Innovative Journalism in a Contested Political Space November 15-17 2018, Praha


Přílohy:

PragueMedia_conference.pdf

Pavla Koterová

Výsledky studentského hodnocení za ZS 2017

V aplikaci na webové adrese http://hodnocenikurzu.fsv.cuni.cz byly zveřejněny výsledky studentského hodnocení za ZS 2017. Poslední hodnocení je označeno jako 2017_zs. Studenti odeslali  6997 dotazníků.  

 


Pavla Koterová

KMS-Tabulka odevzdaných tezí únor 2018

V tabulce najdete, zda je Vaše teze schválená, či nikoliv a proč.


Přílohy:

teze
bak.teze

Gabriela Skalická

Semináře pro zájemce o studium v zahraničí

Informační, poradenské a sociální centrum UK pořádá v průbehu jarního semestru cyklus seminářů pro zájemce o studium v zahraničí. Semináře relevantní pro studenty IKSŽ se budou týkat pobytů v rámci ERASMUS+ (26.2.), stáží pro doktorandy (14.3.), studijních možností ve Španělsku, Portugalsku a Latinské Americe (16.4.), Skandinávii (23.4.) a v Austrálii a na Novém Zélandu (3.5.). Semináře jsou pro studenty UK zdarma, je ale nutná předchozí registrace. Více informací na stránkách IPSC (https://www.ipsc.cuni.cz/IPSC-119.html) nebo na jeho Facebookové stránce (https://www.facebook.com/IPSC.UK/).


Gabriela Skalická

Tchaj-wanská stipendia 2018

Tchaj-pejská kancelář v Praze nabízí stipendia pro studium bakalářských, magisterských a doktoranských oborů na Tchaj-wanu i pro studium mandarínské čínštiny. Uzávěrka přihlášek je 31. března 2018. 2018 Taiwan Scholarship (Bc., Mgr., Ph.D. studium)https://www.taiwanembassy.org/cz_cs/post/2941.html

2018-19 Huayu Scholarship (čínština)https://www.taiwanembassy.org/cz_cs/post/2946.html


Gabriela Skalická

Aktualizovaný rozvrh KMS - LS

viz příloha. Aktualizován 29.1. 2018.


Přílohy:

LS-Rozvrh

Gabriela Skalická

Budoucnost mediální výchovy v ČR

V úterý 12. září se konal v Zaháňském salónku Valdštejnského paláce první ze série seminářů o mediální gramotnosti pod názvem "Budoucnost mediální výchovy v České republice". Pořadatelem akce byl Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK, Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR, Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy a Téma dne, o. s. První seminář byl určený pro akademiky z různých disciplín, které spojuje společný zájem o rozvoj "gramotností" spojených s médii (kromě mediální také např. čtenářské gramotnosti, informační gramotnosti, digitální gramotnosti ap.). Další semináře se budou zabývat institucionálním a legislativním ukotvením mediální výchovy, rozvojem mediální gramotnosti ve školním, mimoškolním i celoživotním vzdělávání, systémovými i individuálními problémy, které ze současného nastavení vyplývají pro účastníky, vyučující i pořadatele vzdělávacích akcí v oblasti mediální výchovy.  


Pavla Koterová

Rozvrh kombinovaného studia

V příloze je rozvrh kombinovaného studia oboru Mediální studia v zimním semestru. Veškerá výuka kombinovaného studia bude probíhat v budově Hollar, Smetanovo nábřeží 6.   


Přílohy:

rozvrh_kombi_2017_1

Jitka Kryšpínová
Aktuality

EUROPEUM - Výzkumná stáž v Bruselu

EUROPEUM nabízí krátkodobou výzkumnou stáž v jejich Bruselské kanceláři, kterou vypisují v rámci projektu "Plnohodnotné členství v EU jako strategický zájem České republiky", finančně podpořeného Ministerstvem zahraničí ČR. Stáž je určena pro české výzkumníky z akademické, státní i nestátní sféry a je dotována částkou 25 000 Kč. V případě zájmu pošlete CV a návrh výzkumného projektu na brussels@europeum.org, přihlašování je možné do 23. března 2018.

 


Pavla Koterová

Konzultační hodiny Dr. Petra Bednaříka

Ve čtvrtek 22.3. budou konzultační hodiny probíhat od 11:30 - 13:00.


Gabriela Skalická

Konzultační hodiny - doc.Láb

V úterý 20.3. ruší doc.Láb své konzultační hodiny z důvodu čerpání dovolené.


Pavla Koterová

Nabídka LŠ EJI pro studenty žurnalistiky

Mezinárodní letní škola EJI (European Journalism Institute) se bude konat 15. - 21. července 2018 v Praze. Máme k dispozici 2 místa (jedno zcela hrazené a jedno s účastnickým poplatkem 2000 Kč).   Více informací je možno najít zde (druhá nabídka shora): https://fsv.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/mobilita/letni-skoly   Případně přímo na webu LŠ EJI: https://tfas.org/programs/european-journalism-institute/   Deadline podávání přihlášek na FSV je pátek 13. dubna.


Pavla Koterová

EUROCENTRUM - Pozvánka na seminář

Seminář Eurocentra Praha s názvem "Jak by měla vypadat společná evropská obranná politika?"proběhne 22. března 2018 od 17.00 hodin v Evropském domě, Jungmannova 24, Praha 1. Úvodní příspěvky pronesou a Vaše dotazy zodpoví Miroslav Žižka, bývalý vojenský představitel ČR při NATO a EU, Miloš Balabán, vedoucí Střediska bezpečnostní politiky, FSV UK.


Přílohy:

Seminar_Eurocentrum.pdf

Pavla Koterová

Rádio Svobodná Evropa pořádá besedu s mladými žurnalisty

Jakým výzvám čelí nezávislá žurnatlistika v Evropě? | Dokument a diskuse

 

Kdy: 22.03.2018 - 17:30 - 19:00

 

Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana 

 

Vstup: Volný


Pavla Koterová

Nabídka startovacích bytů pro mladé vědce

Nabídku k přidělování startovacích bytů na Univerzitě Karlově, určenou pro mladé akademické a vědecké pracovníky najdete zde:  - https://fsv.cuni.cz/aktuality/startovaci-byty-uk-pro-mlade-vedce.


Pavla Koterová

Rozpravy o českých médiích: Jak se stát spisovatelem/spisovatelkou

Další Rozpravy o českých médiích, které se budou věnovat spisovatelské tvorbě, se konají ve čtvrtek 22. března 2018 od 17:30 v místnosti 215 (budova Hollar). Diskutovat se bude například o tom, jak těžké je prosadit se na českém knižním trhu, jak vypadá spolupráce s nakladatelstvími a také zda se spisovatel/ka může vlastní tvorbou uživit. Pozvání přijali naši úspěšní absolventi, kterým se podařilo v literární praxi prosadit: Vratislav Maňák, spisovatel a novinář (web ČT24), Štěpán Kučera, spisovatel a redaktor (Salon Práva), a Lukáš Růžička, PR a komiksový redaktor (nakladatelství Paseka). Moderátorkou je tentokrát Jana Čeňková z Katedry žurnalistiky IKSŽ. V události na Facebooku můžete sledovat aktuální informace o hostech, tématu a plánovaném streamování. Rozpravy pořádá IKSŽ, mediálními partnery jsou PRESSpektivy a Evropská observatoř žurnalistiky.   


Přílohy:

Rozpravy_22.3..jpg

Pavla Koterová

Pozvánka na setkání s hosty Rozhlasových Tvůrčích dílen

Prvním hostem Rozhlasových tvůrčích dílen bude už tento pátek 16.3. od 10:00 hod. Marie Svatošová - lékařka, publicistka a spisovatelka, zakladatelka českého hospicového hnutí.     V úterý 20. 3. od 11:00 bude hostem studentů Rozhlasových Tvůrčích dílen v RTL studiu v Celetné ulici filmový dokumentarista a novinář Jan Gebert. Uvede svůj dokument z díllny HBO "Až přijde válka", který v únoru představil  v rámci filmového festivalu Berlinále. Snímek přibližuje budováni domobrany na Slovensku vyprávěním příbehu jednoho z mladých branců.      V pátek 23. 3. od 10:00 budou studenti diskutovat s Alexejem Kelinem - členem Rady vlády pro národnostní menšiny. Jeho matka byla Češka a otec donský kozák. Kelin je spoluatorem "Dějin Ruska" - monografie, která vznikla pod kolektivním vedením prof. Alexeje Zubova. Předmetem rozhovoru bude reflexe osmičkových roků 1918, 1948, 1968 a roku 1989.    


Pavla Koterová

Ocenění Zlatý kurz za ZS 2017/2018

Ocenění Zlatý kurz za IKSŽ tentokrát získali Václav Moravec, Ondřej Obluk a Ladislav Báča - GRATULUJEME.

https://fsv.cuni.cz/aktuality/oceneni-zlaty-kurz-za-zs-20172018


Pavla Koterová

POZVÁNKA NA SEMINÁŘ

Seminář Český parlamentarismus - teorie a praxe, připravuje Kancelář Poslanecké sněmovny pro studenty žurnalistiky a dalších mediálních oborů. Seminář se koná 4. dubna od 9:00.

Pozvánka viz.příloha.


Přílohy:

parlamentarismus.pdf

Pavla Koterová

Konzultační hodiny - dr. Tejkalová

Dr. Tejkalová ruší své konzultační hodiny ve dnech 13.3. a 20.3. 2018. Konzultace je možná po e-mailu.


Pavla Koterová

Vyhlášení 3. kola soutěže Univerzity Karlovy Primus

Cílem soutěže je přilákat a podpořit mladé vědecké pracovníky se zahraničními zkušenostmi při zakládání nových vědeckých skupin. Jedním z dlouhodobých cílů soutěže je zvýšit úspěšnost univerzity při získávání mezinárodních grantů (do ukončení projektu se předpokládá podání žádosti o ERC grant či o jiný významný zahraniční projekt).    Podrobnosti viz.příloha.


Přílohy:

PRIMUS_2019.docx

Pavla Koterová

Podpora internacionalizace na Univerzitě Karlově

Podpora internacionalizace na Univerzitě Karlově, v rámci níž je možné žádat o: - podporu organizace letních škol uskutečňovanými fakultami, dalšími součástmi či studentskými spolky, - podporu zahraniční mobility studentů ve smyslu krátkodobých pobytů (letní školy, studentské konference a jednání, které se vztahují k internacionalizaci aktivit školy). Žádosti v akademickém roce 2017-2018 bude možné podávat od 1. 3. – 31. 3. 2018. Žádosti zasílejte na adresu internacionalizace@cuni.cz do 31. 3. 2018. Podepsané žádosti je možné poslat buď naskenované nebo doručit přímo na rektorát do Odboru zahraničních vztahů. Opatření rektora č. 8/2018 a společně s formuláři naleznete v přílohách.


Přílohy:

OR8internacionalizace.pdf
Popis_projektu.docx
zadost.docx
priloha.doc

Pavla Koterová

Vyhlášení nového kola soutěže Grantové agentury ČR

Podrobnosti v příloze.


Přílohy:

vyhlaseni_GACR2019.docx

Pavla Koterová

Děkanka FSV - informace o umístění v QS rankingu

Jsem nesmírně ráda, že se mediální a komunikační studia na UK udržela v první světové dvoustovce, kde naše univerzita figuruje v tomto oboru jako jediná škola nejen v Česku, ale i v našem CEE regionu. Jedna věc je se v žebříčku objevit, jak se nám poprvé povedlo loni, druhá věc je pozici obhájit 👏. Velmi děkuji všem kolegyním a kolegům! A gratuluji dalším oborům pěstovaným na naší fakultě, které též patří v QS World University Rankingu by Subject mezi 200 nejlepších na světě. Je to skvělá vizitka našeho pracoviště, děkuji!!! 🙌

https://www.cuni.cz/UK-8867.html


Pavla Koterová

Chlumecká literární cena Jaroslava Golla na r.2018 pro studenty vysokých škol

Pozvánka a přihláška - viz.příloha.


Přílohy:

CHLCJG2018.docx
J.Goll_prihl.doc

Pavla Koterová

MZV ČR nabízí stáž pro studenty

Ministerstvo zahraničních věcí nabízí dvojměsíční stáže v odboru vzdělávání a Diplomatické akademie (DA) v období 2.5.-21.12.2018. Nabídka je určena VŠ studentům se zájmem o zahraniční politiku a mezinárodní vztahy.

Podrobnosti v příloze.


Přílohy:

MVCR_STAZ.docx

Pavla Koterová

Media and Technology: Innovative Journalism in a Contested Political Space

Call for Conference Papers Media and Technology: Innovative Journalism in a Contested Political Space November 15-17 2018, Praha


Přílohy:

PragueMedia_conference.pdf

Pavla Koterová

Výsledky studentského hodnocení za ZS 2017

V aplikaci na webové adrese http://hodnocenikurzu.fsv.cuni.cz byly zveřejněny výsledky studentského hodnocení za ZS 2017. Poslední hodnocení je označeno jako 2017_zs. Studenti odeslali  6997 dotazníků.  

 


Pavla Koterová

KMS-Tabulka odevzdaných tezí únor 2018

V tabulce najdete, zda je Vaše teze schválená, či nikoliv a proč.


Přílohy:

teze
bak.teze

Gabriela Skalická

Semináře pro zájemce o studium v zahraničí

Informační, poradenské a sociální centrum UK pořádá v průbehu jarního semestru cyklus seminářů pro zájemce o studium v zahraničí. Semináře relevantní pro studenty IKSŽ se budou týkat pobytů v rámci ERASMUS+ (26.2.), stáží pro doktorandy (14.3.), studijních možností ve Španělsku, Portugalsku a Latinské Americe (16.4.), Skandinávii (23.4.) a v Austrálii a na Novém Zélandu (3.5.). Semináře jsou pro studenty UK zdarma, je ale nutná předchozí registrace. Více informací na stránkách IPSC (https://www.ipsc.cuni.cz/IPSC-119.html) nebo na jeho Facebookové stránce (https://www.facebook.com/IPSC.UK/).


Gabriela Skalická

Tchaj-wanská stipendia 2018

Tchaj-pejská kancelář v Praze nabízí stipendia pro studium bakalářských, magisterských a doktoranských oborů na Tchaj-wanu i pro studium mandarínské čínštiny. Uzávěrka přihlášek je 31. března 2018. 2018 Taiwan Scholarship (Bc., Mgr., Ph.D. studium)https://www.taiwanembassy.org/cz_cs/post/2941.html

2018-19 Huayu Scholarship (čínština)https://www.taiwanembassy.org/cz_cs/post/2946.html


Gabriela Skalická

Aktualizovaný rozvrh KMS - LS

viz příloha. Aktualizován 29.1. 2018.


Přílohy:

LS-Rozvrh

Gabriela Skalická

Budoucnost mediální výchovy v ČR

V úterý 12. září se konal v Zaháňském salónku Valdštejnského paláce první ze série seminářů o mediální gramotnosti pod názvem "Budoucnost mediální výchovy v České republice". Pořadatelem akce byl Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK, Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR, Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy a Téma dne, o. s. První seminář byl určený pro akademiky z různých disciplín, které spojuje společný zájem o rozvoj "gramotností" spojených s médii (kromě mediální také např. čtenářské gramotnosti, informační gramotnosti, digitální gramotnosti ap.). Další semináře se budou zabývat institucionálním a legislativním ukotvením mediální výchovy, rozvojem mediální gramotnosti ve školním, mimoškolním i celoživotním vzdělávání, systémovými i individuálními problémy, které ze současného nastavení vyplývají pro účastníky, vyučující i pořadatele vzdělávacích akcí v oblasti mediální výchovy.  


Pavla Koterová

Rozvrh kombinovaného studia

V příloze je rozvrh kombinovaného studia oboru Mediální studia v zimním semestru. Veškerá výuka kombinovaného studia bude probíhat v budově Hollar, Smetanovo nábřeží 6.   


Přílohy:

rozvrh_kombi_2017_1

Jitka Kryšpínová