IKSŽ v televizi

Filip Láb v pořadu Newsroom na ČT24

Na konci listopadu byly rozdány ceny pro nejlepší české novinářské snímky Czech Press Photo. Objevila se ale i kritika. Fotoreportéři jsou v Česku údajně ohroženým druhem a velká část médií za jejich práci nechce platit. I o tom mluvil 25. listopadu v pořadu Newsroom na ČT24 vedoucí Katedry žurnalistiky Filip Láb, který je zároveň členem poroty Czech Press Photo. 

doc. Filip Láb

Ludmila Trunečková pro Správy RTVS

Ludmila Trunečková z Katedry žurnalistiky pro hlavní zpravodajskou relaci slovenské televize Správy RTVS se ke 100. výročí založení Československé tiskové kanceláře vyjádřila k práci jejích prvorepublikových zahraničních korespondentů. Odvysíláno 1. listopadu.  

dr. Ludmila Trunečková

Barbora Osvaldová v pořadu Newsroom na ČT24

Třetinu Čechů nezajímá, co se ve společnosti děje. Mohou za to novináři? Pro koho připravují zprávy? O tom promluvila garantka studia žurnalistiky Barbora Osvaldová 21. října v pořadu Newsroom na ČT24

doc. Barbora Osvaldová

 

Markéta Zezulková na ČT24

V 90 minutách ČT24 se 27. listopadu 60 minut diskutovalo o mediální gramotnosti a mediální výchově v Česku. Přímo ve studiu byla i Markéta Zezulková z Katedry mediálních studií.

Dr. Markéta Zezulková

Anna Shavit a Marek Vranka v pořadu Horizont na ČT24

Anna Shavit Marek Vranka z Katedry marketingové komunikace a PR okomentovali 14. října v pořadu Horizont na ČT24 sílu mladých voličů ve Spojených státech.

dr. Marek Vranka 

Denisa Hejlová v pořadu Horizont na ČT24

Vedoucí Katedry marketingové komunikace a PR Denisa Hejlová 22. října v pořadu Horizont na ČT24 okomentovala kontroverzní kampaň Philipa Morrise.  

doc. Denisa Hejlová

Denisa Hejlová a Anna Shavit v pořadu 168 hodin

Vedoucí Katedry marketingové komunikace a PR Denisa Hejlová a Anna Shavit ze stejné katedry se 7. ledna 2018 v pořadu 168 hodin na ČT1 vyjadřovaly k tématu prezidentských voleb. Denisa Hejlová o prezidentském duelu hovořila také 25. ledna v pořadu Události, komentáře.

Denisa Heljová v pořadu 168 hodin na ČT1.

Barbora Osvaldová v pořadu Newsroom na ČT24

Docentka Barbora Osvaldová, která působí na Katedře žurnalistiky a zároveň je předsedkyní komise pro etiku v Syndikátu novinářů ČR, byla oslovena Českou televizí, aby promluvila 10. prosince 2017 v pořadu Newsroom na ČT24. Ve stejném pořadu se objevila i 8. října 2017.

Barbora Osvaldová v pořadu Newsroom na ČT24.

 

Alice Němcová Tejkalová v roli redaktorky a scenáristky sportovního pořadu

Děkanka Fakulty sociálních věd a předchozí ředitelka IKSŽ Alice Němcová Tejkalová napsala scénář a byla redaktorkou pořadu Požární sport: Galaodpoledne hasičského sportu 2017, který byl odvysílán na ČT sport.

Alice Němcová Tejkalová v roli scénáristky a redaktorky.

Alice Němcová Tejkalová v pořadu Události, komentáře na ČT24 a v pořadu Newsroom ČT24

Tehdejší ředitelka IKSŽ Alice Němcová Tejkalová promluvila 7. března 2017 v pořadu Události, komentáře na ČT24 k tématu kontroly sociálních sítí. V Německu totiž padlo průlomové rozhodnutí: společnost Facebook není zodpovědná za šíření falešných zpráv a nenávistných příspěvků a nemusí je aktivně vyhledávat a mazat. Ředitelka IKSŽ znovu vystoupila v televizi 2. dubna v pořadu Newsroom ČT24

Tehdejší ředitelka IKSŽ promluvila v pořadu Události, komentáře.

Lenka Vochocová v pořadu Horizont ČT24

Lenka Vochocová z Katedry mediálních studií byla 12. března 2017 jako host v pořadu Horizont ČT24 k tématu rovnosti žen a mužů při příležitosti Mezinárodního dne žen. Pořad moderuje absolventka IKSŽ Kateřina Etrychová.

Lenka Vochocová v pořadu Horizont ČT24.

Filip Láb, Barbora Osvaldová a Denisa Hejlová v pořadu Newsroom ČT24

Proděkan pro vnější vztahy a teoretik fotografie Filip Láb se vyjádřil 19. února 2017 v Newsroomu ČT24 k vítězné kontroverzní fotografii World Press Photo.

Denisa Hejlová z Katedry marketingové komunikace a PR 26. února 2017 v Newsroomu ČT24 komentovala soukromý život politiků v médiích.

Vedoucí Katedry žurnalistiky Barbora Osvaldová hovořila 5. února 2017 v Newsroomu ČT24 o etických otázkách spojených s prací žurnalistů a o tom, jakou mají žurnalisté moc aktivně se zapojovat do uprchlické krize.

IKSŽ v pořadu Newsroom ČT24.

Společná evropská analýza EJO v The Guardian

Doktorandky Sandra Štefaniková a Martina Topinková se podílely na bleskové mezinárodní analýze Evropské observatoře žurnalistiky (EJO) na téma Donald Trump a evropská média. Analýza měla mediální ohlas: objevila se na britském online zpravodajském serveru The Guardian, zaujala Newsroom ČT24 odvysílaný 29. ledna 2017 a upoutala pozornost i českého portálu MediaGuru.

Doktorandky se podílely na mezinárodní analýze.

Hollar v pořadu Z metropole na ČT1

V pořadu Z metropole na ČT1 se 4. března 2017  objevila budova Hollar. V reportáži s názvem Dvorek Hollar vystupují Filip Láb, čerstvá absolventka IKSŽ a první předsedkyně Studentů IKSŽ Kateřina Písačková i provozní kavárny Na Hollaru Marie Podzemská. Mluví o tom, jak přestavěli staré garáže na kavárnu, oživili celý dvůr Hollaru a ve vnitrobloku pořádají spoustu kulturních akcí.

IKSŽ v médiích.

Tereza Klabíková Rábová a Petra Koudelková v pořadu Černé ovce na ČT1

Tereza Klabíková Rábová a Petra Koudelková z Katedry marketingové komunikace a PR vystoupily jako odbornice v pořadu Černé ovce na ČT1, a to 30. května 2016. Klabíková Rábová se ve stejném pořadu znovu objevila 16. ledna 2017.

Petra Koudelková

Anna Shavit v pořadu Jasná řeč Josefa Chuchmy na ČT art

Vedoucí Katedry marketingové komunikace a PR Anna Shavit diskutovala 17. října 2016 v pořadu Jasná řeč Josefa Chuchmy na ČT art společně s vizuálním umělcem, výtvarníkem a fotografem Jiřím Davidem na téma estetická úroveň politických kampaní. Josef Chuchma je novinář, kritik, publicista a absolvent IKSŽ a ve svém pořadu s hosty reflektuje kulturní a umělecké události týdne v České republice.

Anna Shavit na ČT art