Univerzita Karlova a Fakulta sociálních věd ctí památku Milady Horákové

Pocta Miladě Horáková

Univerzita Karlova a Fakulta sociálních věd ctí památku Milady Horákové

Univerzita Karlova i naše fakulta připomínají 70. výročí popravy Milady Horákové, české právničky, političky a obhájkyně ženských práv. Její památku připomínáme vyvěšením černé vlajky na budově Hollaru.

„Justiční vražda Milady Horákové byla jedním z nejobludnějších činů československého komunistického režimu, ale zdaleka ne jediným. V těchto dnech si proto nepřipomínáme pouze památku této mimořádné osobnosti našich dějin, ale vzpomínáme na stovky popravených lidí, tisíce zemřelých ve vězení a statisíce, které prošly utrpením neoprávněného věznění. Zároveň bychom se měli všichni snažit pečovat o naši společnost tak, aby už nikdy žádné podobné bezpráví nemohlo nastat,” uvedla děkanka Fakulty sociálních věd Alice Němcová Tejkalová.

Na Univerzitě Karlově probíhá řada akcí k uctění památky Milady Horákové. V pátek 26. června v 9.30 proběhne tichá vzpomínka u busty Milady Horákové v Karolinu za přítomnosti představitelů akademické obce v čele s rektorem Tomášem Zimou. Více informací na webu UK