• Průzkum mezi studujícími: Komunikace a umělá inteligence

Cílem průzkumu prováděného na českých a polských univerzitách je zjistit, jak mladí lidé, vzdělaní v široké oblasti sociální komunikace, kteří se věnují nebo jednou budou věnovat komunikaci profesionálně, vnímají možnosti využití informačních technologií v médiích, zejména umělé inteligence (AI). Děkujeme za vyplnění dotazníku.

• Úspěch studentek v soutěži Young Lions 2024

Studentky Strategické komunikace získaly na soutěži Young Lions 2024 v kategorii PR 3. místo. Kateřina Kuželová a Terezie Hofmanová měly za úkol během 24hodinové výzvy vymyslet PR kampaň pro neziskový projekt Spolu dětem.

• Jaroslav a Jan Švelchovi mapují herní průmysl na regionální úrovni napříč Evropou

Jaroslav a Jan Švelchovi působí na IKSŽ. Ve svém výzkumu se zabývají vývojem herního průmyslu. Oba se nyní podílejí na projektu GAME-ER, který je součástí grantového programu Evropské unie Horizont Evropa.

• Rozpravy o médiích: Švarcsystém v českých médiích

Poslechněte si nejnovější díl Rozprav o médiích na téma Švarcsystém v českých médiích.

• Zlaté kurzy pro nejlepší vyučující zimního semestru 2023/2024

Gratulujeme Ondřeji Trunečkovi, Janu Drchalovi a Václavu Moravcovi ke Zlatým kurzům za náš institut! Oceněny byly kurzy Žurnalistická tvorba a Žurnalistika umělé inteligence.

• Studentská debata s českými lídry kandidátek do Evropského parlamentu

Studentská iniciativa Zavolíme! a platforma Based pořádají debatu s českými lídry kandidátek do Evropského parlamentu. Debata od studentů pro studenty s podtitulkem "Get informed“ proběhne 26. dubna 2024 v 9:00 a bude vysílána do středních škol po celé České republice. Za projektem stojí studenti FSV UK a partnerem je mimo jiné také Akademický senát FSV UK.