FSV UK

 • 70 let televize a Katedra mediálních studií

  Bednařík-Kruml-Růžička-Štoll: čtveřice autorů z katedry mediálních studií IKSŽ FSV UK oslavila výročí 70 let od zahájení televizního vysílání u nás knihou 70 let – stále spolu. Vydala ji Česká televize v Edici ČT.

  Více informací
 • Vědkyně z IKSŽ získaly Horizon Europe

  Jejich projekt přispěje k odolnosti médií proti dezinformacím. Přináší nový přístup k řešení této aktuální problematiky a může znamenat zásadní posun v oblasti vztahu mezi médii a demokracií.

  Více informací
 • Na katedře MKPR vznikl manuál komunikace udržitelnosti

  Pod vedením Petry Koudelkové vznikl Manuál komunikace udržitelnosti bez greenwashingu, který připravila ve spolupráci se studenty Strategické komunikace a CIRA Advisory.

  Více informací

Aktuality Přejít na aktuality

 • Termíny letních státnic

  Letní státní závěrečné zkoušky se na našem institutu uskuteční v následujících termínech: Žurnalistika (Bc.): 15. a 16. června 2023, MKPR (Bc.): 20. a 22. června 2023, Žurnalistika (Mgr.): 19. a 21. června 2023, Strategická komunikace (Mgr.): 27. června 2023

 • Výzkumné středisko CEDMO získá od Googlu milion eur na výzkum

  Výzkumné středisko CEDMO a IKSŽ FSV UK zastupoval na schůzce o spolupráci Václav Moravec - hlavní koordinátor CEDMO, Univerzitu Karlovu rektorka Milena Králíčková, Google víceprezidentka Annette Kroeber-Riel a šéfka českého zastupení Google Taťána le Moigne.

 • Zahájení výstavy studentských fotografií

  V úterý 30. května od 17:00 do 21:00 proběhne na Hollaru vernisáž výstavy představující fotožurnalistické práce zahraničních i českých studujících IKSŽ FSV UK.

 • Grantový program Talent podpoří mladé novináře a novinářky v profesním rozvoji

  Nadační fond nezávislé žurnalistiky společně se Syndikátem novinářů ČR otevřely grantový program Talent, jehož cílem je podpořit mladé novináře a novinářky v jejich profesním rozvoji. Uzávěrka pro podávání přihlášek je ve středu 31. května 2023

 • Úspěšné vědecké projekty na FSV UK v programu Horizont Evropa

  Fakulta sociálních věd UK má v roce 2023 pět úspěšných projektů v programu Horizont Evropa - grantovém programu Evropské unie pro výzkum a inovace. Z toho dva projekty se řeší na IKSŽ.

 • 70 let televize a Katedra mediálních studií

  Bednařík-Kruml-Růžička-Štoll: čtveřice autorů z katedry mediálních studií IKSŽ FSV UK oslavila výročí 70 let od zahájení televizního vysílání u nás knihou 70 let – stále spolu. Vydala ji Česká televize v Edici ČT a na konci dubna ji pokřtil generální ředitel ČT Petr Dvořák na Dni otevřených dveří ČT na Kavčích horách, a byla prezentována také na veletrhu Svět knihy.

ŽIVOT NA INSTITUTU

 • Studenti IKSŽ

  Studenti IKSŽ jsou platformou pro studentské aktivity v rámci Institutu komunikačních studií a žurnalistiky. Přidejte se k nám!

 • Markething.cz

  Markething.cz je volné uskupení studentů, absolventů a přednášejících katedry marketingové komunikace a public relations. Web přináší aktuální události v oboru, nejnovější výzkumy, publikace i vlastní komentáře.

 • Média IKSŽ

  Web Média IKSŽ přináší pravidelně články, komentáře, videa a fotografie, které vytvářejí studenti Institutu komunikačních studií a žurnalistiky v průběhu studia.