-
Nová studie Miloše Hrocha z IKSŽ FSV UK a Petra Szczepanika z FF UK se síť mnohdy neviditelných prostředníků snaží rozplést a přichází s vlastní typologií. Článek Playlisting the periphery: Platform intermediaries and East-Central European music visibility in Spotify’s geography publikovali v prestižním časopise New Media & Society
-
Závěry z kulatého stolu se promítnou do návrhů určených médiím, politickým institucím
a dalším aktérům. Debata potvrdila, že budoucnost demokracie závisí na podpoře nezávislých médií a posilování otevřeného dialogu mezi státem a společností. Více v článku.
-
Náš občanský parlament o médiích a demokracii úspěšně pokračuje. Druhé zasedání v Olomouci přineslo 16 přijatých usnesení. Více v článku.
-
Inspiraci pro svá výzkumná témata získala dr. Lenka Vochocová z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK mimo jiné při práci v mediálním a neziskovém sektoru. Ve svém výzkumu se zabývá rolí genderu v české novinařině, online politickou participací či šířením dezinformací v digitálním prostředí. Přečtěte si rozhovor.
-
Samoregulace médií se stává klíčovým tématem nejen v Česku, ale i v celé Evropě. Nadační fond nezávislé žurnalistiky proto podpořil vznik studie „Samoregulační mediální rady: zkušenosti z novinářské a vydavatelské spolupráce v Evropě“, která shrnuje dosavadní české pokusy o samoregulaci a mapuje odlišné přístupy k mediální samoregulaci v šesti evropských zemích. Na studii se podíleli Marína Urbániková z FSS MUNI, David Klimeš z IKSŽ FSV UK a Lenka Waschková Císařová z FSS MUNI a zaměřili se na zkušenosti s mediálními radami z Německa, Rakouska, Finska, Švýcarska, Bulharska a Slovenska.
-
Doktorské studium může mít v očích veřejnosti mnoho podob. Pro někoho znamená „jen o něco delší diplomovou práci“, pro jiné je spojené s vágní představou akademického bádání. Realita je však mnohem komplexnější. Přečtěte si rozhovory s doktorandy a doktorandkami.