Podmínky zadání Praktické bakalářské práce

Podmínky zadání Praktické bakalářské práce

Praktickou bakalářskou diplomovou práci si může zadat student nebo studentka, pokud téma vypíše vyučující, nebo pokud po jednání s případným konzultantem získá jeho souhlas, že práci povede.

Tato bakalářská diplomová práce se skládá ze dvou částí – teoretické a praktické. Musí obsahovat základní teze, včetně nástinu rozdělení do kapitol, stručnou diskusi k tématu a předběžný seznam odborné a další literatury, ze které bude adept či adeptka čerpat. Teze se vyplňují do příslušného formuláře, stejně jako u teoretické bakalářské práce.

Teoretická část práce by měla nejméně na deseti stranách normovaného textu zařadit vybrané téma do souvislostí, přičemž by autor nebo autorka měli přinést inovativní poznatky k tématu.

Druhá část diplomové práce by měla obsahovat realizaci vybraného fenoménu - například ve formě souboru fotografií, souboru esejí, reportáží psaných nebo jiného žánru (možno také rozhlasového, televizního nebo multimediálního).

Podmínkou je, aby se mohl konzultant i oponent s realizací projektu seznámit před obhajobou, a to především u audiovizuálních materiálů.

U písemných textů se kromě desetistránkové teoretické pasáže předpokládá rozsah cca 20 normostran, u fotografií nejméně 20 fotografií ve formátu 30x40 cm, u audio nebo audiovizuálních materiálů nejméně patnáctiminutová nahrávka. U těchto nahrávek je nutný také jejich přepis a přiložený scénář, aby komise měla možnost se seznámit s textovou podobou.

Praktická bakalářská diplomová práce by měla obsahovat všechny náležitosti odborného textu – tj. odkazy na literaturu a závěrečný seznam použité literatury, seřazený abecedně a zachovávající platné citační normy.