FSV UK

 • Studujte na Hollaru

  žurnalistiku, mediální studia, marketing & PR nebo strategickou komunikaci.

  Přihlášky podávejte do:

  29. února –⁠⁠⁠⁠⁠ bakalářské studium

  31. března –⁠⁠⁠⁠⁠ magisterské studium

  30. dubna –⁠⁠⁠⁠⁠ doktorské studium

  Informace o přijímačkách
 • Nový podcast o výzkumném projektu EUMEPLAT

  Tři díly podcastové série CULCORC odhalují výsledky výzkumného projektu EUMEPLAT, který se na IKSŽ zabývá platformizací Evropy.

  Více informací
 • Nový ERC projekt ukáže, jak děti při čtení prožívají fakta

  Anežka Kuzmičová z FF UK získala prestižní ERC Starting Grant Evropské rady pro výzkum v hodnotě jeden a půl milionu euro. Na pětiletém projektu s ní spolupracuje Markéta Supa z IKSŽ FSV UK.

  Více informací

Aktuality Přejít na aktuality

 • Vyhlášení soutěží GAČR 2025

  Grantová agentura ČR vyhlásila nové soutěžní kolo. Termín podání návrhů projektů na Oddělení vědy je 21. března 2024.

 • Ples *M 14. března 2024

  Zveme vás na druhý ročník Plesu *M, který je dílem spolupráce spolků Markething a Studenti IKSŽ. Kromě zábavy a dobré muziky se můžete těšit i na neformální networking, vernisáž umělců z řad studentů a absolventů a ještě něco navíc.

 • Den duševní pohody 11. března v Jinonicích

  Dne 11. března od 9 do cca 11-12 hodin se ve foyer budovy C v Areálu Jinonice můžete opět potkat s pejsky z canisterapeutického spolku Šimíček a dát si něco dobrého k snídani, kterou pro vás připraví studentské spolky. 

 • Nabídka stipendií nadačního fondu The Scholar Foundation

  Nadační fond The Scholar Foundation nabízí finanční podporu zájemcům o studium navazujícího magisterského nebo Ph.D. programu na zahraničních univerzitách i studentům vyjíždějícím v rámci meziuniverzitních dohod, zejména do mimoevropských destinací či na prestižní univerzity v Evropě. Přihlášky je možno podávat do konce dubna 2024.

 • V jinonickém areálu je v provozu nové bistro UKafé

  Se začátkem letního semestru otevíráme v Areálu Jinonice nové bistro UKafé. Je umístěno ve foyer budovy A hned za hlavním vchodem a je přístupné také veřejnosti. Kavárna bude otevřena vždy od pondělí do čtvrtka od 9 do 17 hodin a v pátek od 9 do 15 hodin.

 • Mediální ocenění za rok 2023 získal i projekt studentů IKSŽ

  Fakulta sociálních věd UK ocenila čtyři akademiky a jeden studentský projekt za jejich výstupy v médiích v roce 2023. Na mediální cenu byli navrženi svým institutem na základě kvantity i kvality mediálních výstupů.

ŽIVOT NA INSTITUTU

 • Studenti IKSŽ

  Studenti IKSŽ jsou platformou pro studentské aktivity v rámci Institutu komunikačních studií a žurnalistiky. Přidejte se k nám!

 • Markething.cz

  Markething.cz je volné uskupení studentů, absolventů a přednášejících katedry marketingové komunikace a public relations. Web přináší aktuální události v oboru, nejnovější výzkumy, publikace i vlastní komentáře.

 • Média IKSŽ

  Web Média IKSŽ přináší pravidelně články, komentáře, videa a fotografie, které vytvářejí studenti Institutu komunikačních studií a žurnalistiky v průběhu studia.