Média v dobách války

Jak média informovala o různých válkách v historii? Jak média v době války fungovala a na čem to záleželo? Co měla povoleno a co zakázáno? Jak vypadala válečná propaganda a jak se lišila v různých obdobích v historii? A bylo možné si z médií udělat obrázek o tom, co se děje? Nebo jak lidé získávali relevantní informace?

Hosté:

• Jakub Končelík, ředitel IKSŽ FSV UK,
  • Petr Bednařík, Katedra mediálních studií IKSŽ FSV UK, Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v.v.i.,
  • Pavel Suk, Katedra mediálních studií IKSŽ FSV UK.
  • Moderátorka: Alice Němcová Tejkalová z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.

Rozpravy se konají ve čtvrtek 21. dubna od 17 hodin a opět je můžete vidět naživo v budově Fakulty sociálních věd UK na Smetanově nábřeží 6, Praha 1 (místnost 215). Tak určitě přijďte!

Jako obvykle budeme Rozpravy vysílat živě na Facebooku i na YouTube IKSŽ pro ty, kteří se do Prahy nedostanou nebo zrovna ten den nemohou přijít (bude též záznam).

Rozpravy o českých médiích pořádá již od roku 2012 Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK, mediálními partnery jsou Evropská observatoř žurnalistiky a PRESSpektivy - Budoucnost žurnalistiky.