Nový podcast o výzkumném projektu EUMEPLAT

Nový podcast o výzkumném projektu EUMEPLAT

Právě vyšel první díl podcastové série CULCORC (Culture and Communication Research Centre) na téma "Are media platforms making or breaking European identity?" 

Poslechnout si ho můžete v angličtině na platformě Soundcloud: https://soundcloud.com/culcorc/media-platforms-eumeplat.

Tři díly této série odhalují výsledky výzkumného projektu EUMEPLAT, který se na IKSŽ zabývá platformizací Evropy. Podcast vás zavede do Turecka, Portugalska, České republiky a Polska. Na různých místech, od laboratoří mediální archeologie až po artová kina, diskutuje to, jak je Evropa konstruována.

První díl se zabývá samotným výzkumným projektem EUMEPLAT. Zkoumá jeho výsledky a jedinečné zkušenosti, se kterými se na své cestě setkali Klára Odstrčilová, Nico Carpentier, Vaia Doudaki a Andrea Miconi. Zavede vás do Ankary, hlavního města Turecka.

Na Bilkentské univerzitě začíná podcast rozhovorem s koordinátorem projektu EUMEPLAT, který odhaluje složitosti výzkumného projektu EUMEPLAT a nabízí pohled na výzvy a přínosy společné práce v rámci velkého konsorcia výzkumných partnerů. Podcast se vydává na symbolickou cestu do Anıtkabiru, Atatürkova mauzolea, a poté se zabývá postavením Turecka a jeho komplikovaným vztahem k Evropě jako konstitutivního vnitřku/vnějšku.