Alice Němcová Tejkalová vedoucí katedry žurnalistiky

ANT

Alice Němcová Tejkalová vedoucí katedry žurnalistiky

Novou vedoucí katedry žurnalistiky je od 1. dubna 2022 Alice Němcová Tejkalová. Gratulujeme!

Alice Němcová Tejkalová vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd, profesně se zabývá analýzou stavu žurnalistiky v mezinárodním projektu Worlds of Journalism Study (WJS). Od července 2019 je ve WJS spolukoordinátorkou středo a východoevropského regionu. Specificky se zaměřuje i na tematiku zdravotně handicapovaných sportovců.

V letech 2000 až 2017 působila jako interní a externí redaktorka, moderátorka, dramaturgyně, scénáristka, režisérka v redakci sportu České televize. Byla členkou kolegia rektora UK (2014–2018) a v letech 2015–2018 ředitelkou Institutu komunikačních studií a žurnalistiky. Poté se stala děkankou Fakulty sociálních věd, kterou vedla až do letošního roku. Po loňském nečekaném úmrtí docenta Filipa Lába se rozhodla na pozici děkanky znovu nekandidovat a vrátit se na katedru žurnalistiky.