Studenti nominováni na Novinářskou cenu 2021

Naši studenti byli nominováni na Novinářskou cenu 2021 za článek v kategorii Solutions Journalism, který vznikl v rámci kurzu Veroniky Mackové. Text Adély Černé a Jana Louženského se dostal z více než 50 článků do top trojky! Přečtěte si článek „Tady máte klíče, v sedm buďte doma.“ Otevřená věznice nechce, aby se lidé znovu vraceli za mříže.

A co na nominaci říkají autoři?

Adéla Černá: „Bylo pro mě až trochu neuvěřitelné, že porota náš výsledný článek ocenila nominací, toho si nesmírně vážím. Jsem ráda, že jsem se díky fakultě dostala k Slutions Journalism a měla prostor s Honzou psát o tématu otevřených věznic. Na samotném předávání pak bylo velmi zajímavé poznat mnohé novináře.“

Jan Louženský: „Předmět Solutions Journalism jsem si u paní doktorky Mackové zapsal tak trochu náhodou. A nakonec z toho vzešla nominace na Novinářskou cenu a téma mé bakalářské práce. První ‚finální‘ verzi článku jsme s Adélou dokončili ještě jako studenti prvního ročníku, pak následovalo období odmítnutí textu od tří oslovených médií. Nakonec jsme byli propojeni díky Transitions s webem HlídacíPes.org, kde nám po úpravách textu vyšli s publikováním vstříc. Věřím, že nominace je pro nás oba neskutečná motivace v novinařině pokračovat dál.“

Podrobný seznam nominací najdete na webu Nadace OSF a záznam vyhlášení výsledků na webu Českých novin.