Úspěch studentek v soutěži Young Lions 2024

Studentky Strategické komunikace získaly na komunikační soutěži Young Lions 2024 v kategorii PR 3. místo. Kateřina Kuželová a Terezie Hofmanová měly za úkol během 24hodinové výzvy vymyslet PR kampaň pro neziskový projekt Spolu dětem, který pomáhá dětem a dospívajícím z dětských domovů v jejich osobním rozvoji. Jejich nápad byl postaven na dominovém efektu, který symbolizoval, že i drobná dobře zacílená pomoc může mít velký efekt.

„Ačkoliv to může znít jako klišé, účast v soutěži nás obě nesmírně posunula. Na přípravu
celé kampaně je jen 24 hodin, a tak se člověk musí smířit s tím, že výsledek nebude
dokonalý. Naštěstí jsme si vyčlenily dostatek času na mluvenou prezentaci, kde jsme měly
možnost pomyslně zalepit díry, které nám v časovém presu vznikly
,“ popisuje svou
zkušenost ze soutěže Terezie Hofmanová.

„Zpětně člověk vidí, čemu věnoval možná zbytečně moc času a čemu by naopak prospělo
pár hodin navíc. Poměrně velkou výzvou bylo najít originální a přitom stále smyslupný
insight, což se nám ale nakonec povedlo. Je to skvělá zkušenost pro všechny, kteří mají rádi
výzvy. Další ročník bude 14. až 24. března 2025, tak SAVE THE DATE,“
dodává Kateřina
Kuželová.

Studentky uspěly v kategorii PR, z 11 týmů byly třetí. Zadání bylo dvojí, a to najít nové korporátní donory + zvýšit povědomí o projektu Spolu dětem a také jeho podprojektu Šance. Kateřina Kuželová a Terezie Hofmanová studují na IKSŽ magisterskou Strategickou komunikaci, soutěže se účastnily za PR agenturu AMI Communications.