Od 1. září můžete podávat přihlášky do voleb studentských ombudsmanů

Od 1. září můžete podávat přihlášky do voleb studentských ombudsmanů

Volby nových studentských ombudsmanů FSV UK se blíží! Zájemci o pozici ombudsmana mohou podávat přihlášky od 1. do 26. září 2022.

Co si pod funkcí studentského ombudsmana představit?
Studentský ombudsman napomáhá efektivnějšímu a rychlejšímu řešení problémů a konfliktních situací. Funguje jako poradce, zprostředkovatel a mediátor mezi studenty, pedagogy, vedením jednotlivých institutů i celé fakulty. Jde tedy o další z podpůrných orgánů. 
Funkce studentského ombudsmana v rámci každého institutu je k dispozici pro studenty na všech stupních studia – tedy bakalářských, magisterských i doktorských programů. 

Kdo se může ombudsmanem stát?
Studentským ombudsmanem se může stát student nebo studentka daného institutu, na kterém studuje bakalářský, magisterský nebo doktorský program. Jde o funkci volenou a volby zajišťují studentské spolky, které na institutech působí. Celé znění Řádu studentského ombudsmana naleznete zde.

Jak budou ombudsmani vybráni?
Od 1. do 26. září 2022 mohou zájemci podávat přihlášky přímo předsedům volebních komisí jednotlivých spolků (složení volebních komisí bude zveřejněno). Volby studentských ombudsmanů proběhnou 3. a 4. října 2022.