Přihlašování do voleb na pozici studentských ombudsosob

Staňte se novou studentskou ombudsmankou nebo ombudsmanem a pomozte tak přispět ke zkvalitnění prostředí na naší fakultě. Nepropásněte tuto šanci a podejte si přihlášku v období od 1. do 26. února 2024.

Kdo je studentská ombudsosoba?
Studentská ombudsosoba napomáhá efektivnějšímu a rychlejšímu řešení problémů a konfliktních situací. Funguje jako poradní, mediační a zprostředkovávající médium mezi studenstvem, pedagogy, vedením jednotlivých institutů i celé fakulty. Jedná se tedy o další z podpůrných orgánů na fakultě. Funkce studentských ombudsosob je k dispozici v rámci každého institutu pro studentstvo na všech stupních studia.

Kdo se může ombudsosobou stát?
Studentskou ombudsosobou se může stát studující daného institutu, kde studuje bakalářský, magisterský nebo doktorský program. Jde o funkci volenou a volby zajišťují studentské spolky, které na institutech působí. Celé znění Řádu studentského ombudsmana naleznete zde.

Jak budou ombudsosoby vybrány?
Pokud máte zájem stát se studentskou ombudsosobou, můžete od 1. do 26. února 2024 podat svou přihlášku předsedkyni nebo předsedovi volebních komisí jednotlivých studentských spolků (složení volebních komisí bude zveřejněno). Vzorový formulář přihlášky naleznete zde. Samotné volby studentských ombudsosob se uskuteční online 4.-5.3.2024.