Výzva k podání příspěvků na konferenci ReMeD

V únoru 2025 proběhne na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy konference na téma "Regulation and Accountability in a Hybrid Media System: Content Creators, Algorithmic Plurality, and Online Platforms." Konference je pořádána v rámci projektu ReMeD, jehož hlavní koordinátorkou za UK je doc. Němcová Tejkalová. Tematicky se propojuje s projektem Horizon Europe MeDeMAP, který na UK vede prof. Nico Carpentier.

Termín a místo konání

• Datum: 10. - 11. února 2025
  • Místo: Jinonice, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, Praha

Výzva k podání příspěvků

Aktuálně probíhá výzva k podání abstraktů pro individuální příspěvky i panelové návrhy. Hlásit se mohou nejen autoři příspěvků, ale také zájemci o účast v publiku. Konference je otevřena široké účasti z různých disciplín, jako jsou mediální studia, politologie, právo, sociologie, informatika a další.

Témata konference

• Role technologie v transformaci mediálního trhu
  • Dopady změn na demokratické funkce médií
  • Vývoj obchodních modelů médií a jejich vliv na kvalitu žurnalistiky
  • Regulační rámce pro mediální pluralismus a boj proti dezinformacím
  • Využití generativní AI v žurnalistice a mediálním podnikání

Podání abstraktů

• Rozsah abstraktů: 300-500 slov
  • Termín pro zaslání: 30. září 2024
  • E-mail pro zaslání: remed.conference@fsv.cuni.cz
  • Požadavky: Anonymizace všech abstraktů (jména a afiliace autorů uvedeny pouze v těle e-mailu)

Účast a přihlášky

Konference je financována z projektu ReMeD HORIZON-CL2-2022-DEMOCRACY-01-06, a proto se nevybírá žádný účastnický poplatek. Zájemci o účast v publiku jsou žádáni, aby vyplnili přihlášku, čímž bude zajištěn přehled o počtu účastníků.

Celý dokument Call for abstracts najdete zde