Webinář k fungování uskupení CENTRAL

Termín: 1. 3. 2023, 15,00 – 16,00 hod, akce proběhne online

Připojit se můžete ZDE.

Strategické uskupení CENTRAL vzniklo v roce 2014 společnou deklarací pěti středoevropských univerzit – Univerzity Karlovy, Humboldtovy Univerzity v Berlíně, Univerzity Vídeň, Univerzity Varšava a ELTE Univerzity v Budapešti, a podporuje multilaterální spolupráci primárně v oblasti výuky, výzkumu a podpory mladých vědců.

Rok 2020 byl pro fungování této sítě klíčový, protože skončila finanční podpora z DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst). I vzhledem k tomu se představitelé HU Berlín rozhodli ukončit svoji vedoucí koordinační roli, další osud uskupení byl tedy nejistý. Protože se jedná o poměrně unikátní síť středoevropských univerzit, které mají často společnou historii, existuje mezi nimi čilá mobilita akademických i neakademických pracovníků, rozhodla se Univerzita Karlova podpořit další fungování projektu CENTRAL a od roku 2024 převezme předsednictví.

1. Představení CENTRALu

Jaromír Soukup

2. CENTRAL Workshops

Mnoho žadatelů má s workshopy CENTRAL pozitivní zkušenosti a znovu se hlásí na nové workshopy nebo na pokračování workshopů, které se konaly v posledních několika letech. Výzva ke společným workshopům na roky 2023-2024 je právě otevřena!

Vstupy garantů projektů za UK

3. Další aktivity sítě CENTRAL

Online školení zaměstnanců, říjen 2022 (ELTE Budapešť)

Akce Praha a Vídeň, prosinec 2022

Za účelem dalšího rozvoje projektů CENTRAL byla uspořádána dvě síťová setkání pro účastníky semináře CENTRAL. Koordinátoři využili těchto příležitostí ke shromáždění zpětné vazby na workshopy CENTRAL a k získání náhledu na to, jaké další projekty by mohly být financovány sítí. Jedna akce se konala osobně ve Vídni a jedna byla uspořádána formou hybridního setkání na Univerzitě Karlově.

Putovní výstava „Vienna Circle“ v Berlíně (10. ledna - 20. února 2023)

Výstava o "Vídeňském kruhu", která byla k vidění ve Vídni a v rámci sítě CENTRAL i v Praze (2021) a Varšavě (2022).

4. Závěr a prostor pro dotazy