Blíží se konec období pro přihlašování do voleb studentských ombudsmanů

Ombudsman

Blíží se konec období pro přihlašování do voleb studentských ombudsmanů

30. září 2021 končí období, během něhož mají studenti IKSŽ možnost přihlásit se do voleb studentských ombudsmanů. Tato funkce vzniká letos jako nový podpůrný orgán, který bude řešit problémy studentů i pedagogů.

Ať už v těžkých životních situacích, při konfliktu s vyučujícím nebo při trablech se studijními povinnostmi. Bude tu pro celý institut po celý akademický rok. Výsledkem by mělo být přívětivější prostředí na fakultě i větší informovanost o možnostech pomoci a řešení problémů spojených se studiem.

Pozice studentského ombudsmana nabízí unikátní možnost praxe a životní zkušenosti, kterou mohou ocenit i budoucí zaměstnavatelé. Pro funkci jsou vhodní empatičtí, zodpovědní a aktivní jedinci, jež se nezaleknou žádného problému.

Kdo se může ombudsmanem stát?
Studentským ombudsmanem se může stát každý student nebo studentka IKSŽ.

Jak se přihlásit?
Zájemci mohou svou přihlášku odevzdávat buď pomocí podatelny FSV UK na Hollaru, nebo ji naskenovanou poslat e-mailem k rukám předsedy Volební komise IKSŽ Johanu Čápovi (67341417@fsv.cuni.cz). Lhůta pro příjímání přihlášek do voleb končí 30. září 2021.

Kdy proběhnou volby?
Volby všech studentských ombudsmanů proběhnout 13. a 14. října 2021 pomocí on-line volební aplikace. Volební právo bude mít každý student IKSŽ. Bližší informace budou zveřejněny v první polovině října.

Přihlášku do voleb a podrobnější informace o studentských ombudsmanech naleznete zde.