Markéta Supa: Snažím se pochopit komplexní zkušenost dítěte z pohledu toho dítěte

Jaké bylo studium na Bournemouth University? Proč se rozhodla kombinovat studium v Česku a zahraničí? Co ji baví na výzkumu s dětmi?

Pozvání do našeho podcastu De Facto přijala Markéta Supa z Katedry mediálních studií Institutu komunikačních studií a žurnalistiky.

„Věnuji se mediální zkušenosti a vzdělávání dětí. Snažím se pochopit komplexní zkušenost dítěte z pohledu toho dítěte. Pokud se dívá hodně na tu televizi nebo je na počítači, je pro mě důležité, jak to vnímá to dítě: co mu to přináší, co mu to způsobuje, jestli ono má pocit, že ho to nějakým způsobem izoluje nebo naopak rozvíjí, jak s tím pracuje a jestli jsou nějaké možnosti, jak by s tím třeba mohlo pracovat, jak bychom ho mohli podpořit, aby to pro něj bylo přínosnější nebo aby to dokázalo samo regulovat."

Poslechnout si na SpotifyApple Podcasts, nebo Google Podcasts

Poslechnout si celý rozhovor na webu

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.