Výběrová řízení pro studijní pobyty v LS 2021/2022

Studium v zahraničí

Výběrová řízení pro studijní pobyty v LS 2021/2022

Chcete strávit příští letní semestr v zahraničí? Právě je vyhlášeno výběrové řízení na studijní pobyty v rámci meziuniverzitních a mezifakultních dohod pro letní semestr 2021/2022.

Mezifakultní dohody

Austrálie a Nový Zéland  Brazílie Čína Hong Kong Izrael
Japonsko Korea Kanada Mexiko Německo
Rusko Taiwan

Podmínky studia: Studenti přijatí v rámci mezifakultní dohody neplatí školné, veškeré další náklady si musí hradit sami, není-li uvedeno jinak. Mohou si však zažádat o příspěvek z Fondu mobility UK.

Podmínky účasti ve výběru: Aktuální studium minimálně 2. semestru Bc. studia nebo minimálně 1. ročníku Mgr. studia v době podání přihlášky (je třeba předložit výsledky alespoň za jeden semestr studia na VŠ); velmi dobrá úroveň angličtiny (viz poznámky dále), studijní průměr do 2,00 (není podmínkou, ale je doporučen).

Sběr přihlášek probíhá od 12. dubna do 10. května 2021. Detailní informace o mezifakultních dohodách naleznete zde

Meziuniverzitní dohody

Arménie Austrálie a Nový Zéland Brazílie Čína Francie
Gruzie Chile Izrael Japonsko Korea
Kanada Litva Lotyšsko Lucembursko Mexiko
Německo Peru Rusko Singapur Švýcarsko
Taiwan USA Ostatní země

Výběrové řízení je dvoukolové:

• 1. kolo: fakultní úroveň
  • 2. kolo: rektorátní úroveň

Podmínky studia

Studenti přijatí v rámci meziuniverzitní dohody neplatí školné, veškeré další náklady si musí hradit sami (není-li uvedeno jinak). Mohou si však zažádat o příspěvek z Fondu mobility UK.

Podmínky účasti ve výběru

• aktuální studium minimálně 2. semestru Bc. studia nebo minimálně 1. ročníku Mgr. studia v době podání přihlášky (je třeba předložit výsledky alespoň za jeden semestr studia na VŠ)
  • velmi dobrá úroveň angličtiny (požadavky se mohou lišit pro jednotlivé školy). *
  • znalost dalšího jazyka - pokud vyžadováno, dle požadavků jednotlivých škol
  • studijní průměr do 2,00 (není podmínkou, ale je doporučen)

Sběr přihlášek probíhá od 12. dubna do 10. května 2021. Detailní informace o meziuniverzitních dohodách naleznete zde

Partnerské instituce v Německu a Švýcarsku

V rámci meziuniverzitních dohod nabízíme studentům bakalářského, magisterského a doktorského studia studijní pobyt na partnerských institucích v Německu a Švýcarsku.

Uzávěrka přihlášek je 26. dubna 2021. Detailní informace o možnostech výjezdů do Německa a Švýcarska naleznete zde