Nový ERC projekt ukáže, jak děti při čtení prožívají fakta

Anežka Kuzmičová získala prestižní ERC Starting Grant v hodnotě jeden a půl milionu euro. V pětiletém výzkumném projektu bude zkoumat vztah dětí k informacím a čtení literatury faktu. Stala se tak vůbec první držitelkou společenskovědně a humanitně zaměřeného ERC grantu na UK. Na projektu s ní spolupracuje Markéta Supa z IKSŽ FSV UK.

Proč si některé děti nejraději čtou encyklopedie vesmíru nebo životopisy fotbalistů? A jak takovou četbu nejlépe začlenit do vzdělávání, aby se k ní dostali i ti, kdo ji nemají doma? I těmito otázkami se bude v pětiletém projektu zabývat Anežka Kuzmičová z Filozofické fakulty UK, čerstvá držitelka prestižního grantu Evropské rady pro výzkum (ERC), loni také oceněná cenou Neuron.

Projektem naváže na předchozí spolupráciMarkétou Supa, odbornicí na dětskou mediální zkušenost z IKSŽ FSV UK.

Celý článek o projektu a rozhovor s Anežkou Kuzmičovou si můžete přečíst na webu UK Forum.

Foto Anežky Kuzmičové a Markéty Supa: Vladimír Šigut, NF Neuron